סדנאות חו"ל

סדנאות חו"ל הן חוויה יוצאת דופן. הן החלטה להתמסר.
ההתנתקות והצלילה המוחלטת לעומק הסדנה ולעומק החוויה- (בלי לחזור הביתה בערב, בלי טרדות היום-יום..)
האיכות המדהימה של היות בארץ אחרת- להחליף נוף, לנשום אוויר אחר- מאפשרות לפעמים להיות ממש אישה אחרת, לפתוח ולפגוש דברים שקשה לפגוש בבית..
כל ארץ והאנרגיה המיוחדת שהיא מביאה, עוזרת להטמיע את החוויה עמוק בגוף ובנפש, את התובנות, הכלים והעוצמות של הסדנה..
 העומקים הירוקים, הנדיבות ויכולת הריפוי של אירלנד…

Untitled design (24)
הכהנת. מסע אל אירלנד הקדומה

שבוע באפריל-מאי 2022

שירלי שילה בר

נשים מספרות על הסדנה באירלנד

כוחות והשראה הרבה אחרי שחזרתי

קיבלתי מהמסע:
1. ריכוך ופתיחה רצינית של הלב (לפחות 5 אצבעות).
2. מעקף למה שחשבתי שאני כבר יודעת על הצלקות המוכרות שכבר חפרתי בהן. ההנחייה אפשרה לי לעקוף את המוכר ולגעת בדברים בדרך חדשה.
3. קבוצת תמיכה רכה, מצחיקה, סוערת וקשובה לחקירה משותפת ואישית.
4. מיקוד בנוגע למטרות שלי להמשך הדרך.
5. החשש הכי גדול שלי היה שמה שעברתי ישאר שם ויוכל להתקיים רק במרחב המוגן. היה משמח לגלות שהאוויר האירי שנכנס לריאות נתן לי כוחות והשראה הרבה אחרי שחזרתי.

לקבל לחיי הרבה יותר קלילות

מה שהשתנה בי בעיקר בעקבות המסע לדעתי התרככתי והסכמתי לקבל לחיי הרבה יותר קלילות ואפשור לדברים חדשים להיכנס ולחולל בי שינוי בלי להיות יתר על המידה בשליטה כמו שהייתי מורגלת. לא תיארתי לעצמי שאפגוש נשים זרות לי לחלוטין ובתום 8 ימים הן יהיו אצלי בלב מקועקעות חזק… וזה מה שקרה והרגשות עדיין זהים כאילו המסע נגמר אתמול

כל אישה היא פרח

* במסע למדתי לא לוותר על עצמי. ומאז אני בתהליך.
* אני חושבת שמי שיוצאת למסע רצוי שתכין לעצמה לפני איזשהו מטרה שהיא רוצה להתמודד איתה באירלנד. וחשוב מאוד לבוא עם ראש פתוח בכוונה לעבוד.
כי המסע הזה גם בזכות המנחות מאפשר פתיחות שלא היתה נוצרת במקום אחר. ואפשרות להתקדם
הכח לשנות הוא בכח הרצון של כל אחת לעבוד ולאפשר.
מעבר לזה היינו קבוצה של נשים מאוד מיוחדת. ובתוספת המנחות המדהימות התאפשר תהליך של למידה.
כל אישה היא עולם בפני עצמו עם יחוד. כל אישה היא פרח ורק תהליך של חשיפה אמיתית מאפשרת קודם כל לנו ללמוד וגם חשיפה של החברות מאפשרת לנו ללמוד מהן. כולל למידה מהמנחות ומהתהליך שהן עוברות וזה מה שגורם למסע כזה להצליח.
אוהבת אותכן.
אתן כל אחת ואחת ואירלנד המדהימה שמורות לי בנשמה.⁦⁩

שקט קדום בתוכי

לגבי תובנות מהדרך, הייתי אומרת שאירלנד בנדיבותה תרמה המון לשקט קדום בתוכי. לחיבור מחודש לנשיות. לגילוי אחווה וסיסטרהוד.
על אף שהגעתי בכובע אחר, והיו לי מצבים בהם פחות התחברתי, עדיין העבודה העיקרית של ניקוי ופינוי נעשתה, והשאירה מקום של בראשית כדי להמשיך ולבנות אותו כאן בארץ חזרה.

לנשים שאוהבות את עצמן

לדעתי המסע מתאים לנשים שאוהבות את עצמן או רוצות ללמוד לאהוב את עצמן. יש משהו מאד מיוחד ועוצמתי בלקחת הפסקה יזומה מהחיים העמוסים, כדי להשקיע בעצמך. זה מין אקט כזה של הצהרת כוונות מעצמך אל עצמך.
מאז המסע באירלנד השתנה המון בחיי, אחד הדברים הכי משמעותיים זה שלמדתי להקשיב לקול הפנימי שלי, לשמוע אותו באמת וללכת בעקבותיו.
מה שאני ממליצה למי שנוסעת זה דווקא לבוא בלי ציפיות או מטרה מוגדרת… לתת למנחות ולקסם של אירלנד להוביל אותך להתמסר לתהליך, להגיע עם לב פתוח וסבלנות, לא תמיד השינוי מורגש או נצפה במקום, לפעמים הוא מחלחל לאט לאט… כי ככה זה בתהליכים עמוקים♥